Urlop w górach

Urlop w górach

Sposobów na spędzenie urlopu jest wiele. Osoby preferujące bierne spędzanie czasu najlepiej poczują się nad morzem, wylegując się na oblanej słońcem plaży. Z kolei ci, którzy preferują aktywne spędzanie czasu, poczują się w górach jak ryba w wodzie.

Góry to rejony oferujące atrakcyjne, malownicze krajobrazy i wiele możliwości spędzania czasu. Latem otwierają swe szlaki dla turystów pieszych, rowerzystów i jeźdźców. Jest to także najlepszy czas dla wspinaczy górskich. Zima z kolei to czas uprawiania sportów zimowych: zjeżdżania po stokach na nartach czy desce snowboardowej.

Aby dobrze czuć się podczas aktywnego spędzania czasu w górach, warto zaopatrzyć się w przeznaczony do tego sprzęt. Przede wszystkim przydatna jest odpowiednia odzież i obuwie. Główną ich cechą powinna być wygoda oraz nie krępowanie naszych ruchów. Ze względu na różnice w wysokości n.p.m. i związanymi z nimi różnicami w temperaturze, najlepiej jest w góry ubierać się na „cebulkę„. Warstwy ubioru powinny zapewniać wystarczającą wentylację, a jednocześnie chronić przed chłodem i wilgocią. Z kolei buty powinny zapewniać bezpieczeństwo podczas wyprawy: stabilizować kostkę i chronić przed nierównym i zwykle skalistym podłożem. Przyda się także lekki, dobrze przylegający do pleców i funkcjonalny plecak, który pomieści niezbędny ekwipunek.

Każdy rodzaj aktywności w górach wymaga trochę innego rodzaju ubrań i obuwia, a czasem także dodatkowego sprzętu. Wszystkie jednak łączą wspólne cechy: wygoda i zapewnienie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *