W czym w góry?

W czym w góry?

Zbliża się urlop i zastanawiasz się jak go spędzić? Jednym z ciekawszych pomysłów jest wypad w góry. To najlepsza opcja dla osób lubiących aktywnie spędzać czas na pieszych wędrówkach. Jednak jak każdy sposób spędzania wolnego czasu, wymaga pewnych przygotowań. Aby w pełni cieszyć się z pobytu w górach, warto zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Jeśli wybrana zostanie mądrze, posłuży nam na wiele lat.

Na początek na pozór najmniej istotny element ubioru – skarpety. Ich główną rolą powinno być zapewnienie naszym stopom komfortowych warunków w trakcie wielogodzinnych wędrówek po nie zawsze łatwym terenie. Najlepiej sprawdzają się w tej roli skarpety wełniane, które odprowadzają wilgoć od stopy na zewnątrz. Istotne jest także, by wziąć pod uwagę warunki pogodowe – przede wszystkim temperaturę. Przydatna podczas wędrówek w górach jest także bielizna termoaktywna: kalesony, koszulki oraz bluzki. Dzięki nim pozbędziemy się nadmiaru potu, co znacznie wpłynie na nasz komfort.

Przechodząc bardziej na zewnątrz, dochodzimy do kwestii odzieży wierzchniej. Tutaj złota zasada, to ubierać się. Na warstwę najbliżej ciała dobrze jest ubrać bluzę polarową, która świetnie chroni przed chłodem. Na sam wierzch z kolei, zależnie od warunków pogodowych, odpowiednią kurtkę, najlepiej wodoodporną – nigdy nie wiadomo, czym zaskoczy nas pogoda w górach. Istotnym elementem są też spodnie. Najlepiej dobrać dla siebie wygodny model nie ograniczający swobody ruchów i chroniący przed wilgocią i zimnem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *