Plecak w góry

Plecak w góry

Góry to idealne miejsce na urlop. Tę opcję spędzania czasu wybierają przede wszystkim osoby aktywne fizycznie, którym zmęczenie, pot i otarcia niestraszne. Wybierając się na wędrówkę po górach dobrze jest uwzględnić czas wyprawy. Pod tym kątem dobiera się wielkość bagażu niezbędnego na szlak. Pamiętajmy: im mniej, tym lepiej – dla nikogo chyba przyjemnością nie jest wędrowanie wśród malowniczych krajobrazów górskich z plecami obciążonymi niepotrzebnym bagażem. Aby wędrówka była jak najprzyjemniejsza, warto jest dopasować rozmiar plecaka do ilości ekwipunku. W kwestii plecaków niezmiernie ważne jest także, by były one wygodne, właściwie dopasowane do naszej sylwetki i zapewniały odprowadzanie nadmiaru wilgoci.

Najlepiej w roli plecaków górskich sprawdzają się takie z solidnym pasem biodrowym i piersiowym. Pozwala to na bardziej równomierne rozłożenie ciężaru i lepsze przyleganie plecaka do naszych pleców. Dodatkowo, dobrze sprawdzają się w miarę wąskie plecaki, nie utrudniające poruszania się na szlaku. Dużym plusem jest specjalny panel wentylowany znajdujący się po stronie, od której plecak przylega do naszych pleców. Zabezpiecza to przez nadmiernym poceniem się tej części ciała.

Ogromnym atutem plecaków górskich jest duża liczba przegród i kieszonek. Znacznie ułatwia to korzystanie z plecaka ograniczając czas niezbędny do znalezienia na przykład butelki z wodą. Warto też, aby plecak taki posiadał system do mocowania kijów trekkingowych, co pozwoli uwolnić od nich ręce, gdy nie są używane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *