Heroes of Might and Magic 5

Trudno oczekiwać aby producent udostępnił Heroes of Might and Magic 5 za darmo. Żyjemy w czasach gdzie za jakość się płaci. Możemy jednak zawsze poszukać Heroes of Might and Magic 5 do pobrania w wersji demo. Można mówić, że nie daje ono pełnego obrazu gry ale przecież chodzi tylko o zasmakowanie i podjęcie decyzji o zakupie. A warto ponieważ tytuł z całą pewnością można zaliczyć do grona określanego mianem «fajne gry strategiczne». Nawet jeśli Heroes of Might and Magic 5 nie jest dostępny po polsku, fani gry którzy słabiej znają języki zawsze mogą poszukać spolszczenia.

Pełna wersja Heroes of Might and Magic 5 to kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy. Producent zadbał o to aby misje były zróżnicowane a gracz po przejściu kilku poziomów nie czuł się znudzony. Jak we wszystkich grach tego rodzaju ważne jest aby strategia gry ustalona przez nas na samym początku była realizowana z żelazną wręcz konsekwencją. Oczywiście musimy reagować na cięgle zmieniającą się sytuacja ale należy pamiętać, że początkowe założenia zazwyczaj są najlepsze. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Heroes of Might and Magic 5 najlepiej ściągnij jakiś poradnik i zobacz jak bardziej doświadczeni gracze radzą sobie z początkowymi problemami. Pomoże to przemóc początkowe niepowodzenia które mogły by nas zniechęcić do dalszej zabawy. Moim zdaniem we wszelkie strategie grać najlepiej na zwykłym komputerze. Także tutaj nie ma wyjątku ponieważ najlepiej wybrać Heroes of Might and Magic 5 na PC.

Gry strategiczne wydawane na PC mają w sobie jakiś niezwykły urok. Można kłócić się o to, że komputery nie są tak wydajne jak najnowsze konsole stworzone tylko w celu zapewniania rozrywki ale jednak zupełnie inaczej jest usiąść przed monitorem i klawiaturą z myszką w dłoni niż przed telewizorem z padem. Heroes of Might and Magic 5 trailer który możemy znaleźć w sieci odsłania przed nami możliwości silnika graficznego oraz klimat gry. Jeśli pokazane w nim sceny tylko zaostrzą nasz apetyt na dobrą rozrywkę nie pozostanie nic innego jak ściągniecie Heroes of Might and Magic 5 demo. Nie należy zrażać się tym że będzie ono w obcym języku ponieważ na szczęście producenci coraz częściej wydają gry strategiczne w wersji pl.

Heroes of Might and Magic 5 posiada dobry gameplay. Realistyczne oddanie panujących w grze warunków pozwala na emocjonującą rozgrywkę. Czasem trzeba się sporo na główkować aby przejść kolejny etap. W końcu to gra strategiczna i tego powinniśmy od niej wymagać. A w tym wypadku możemy czasem poczuć się jak prawdziwi historyczni stratedzy którzy musieli patrzeć na otaczającą rzeczywistość nie pomijając nawet najmniejszych szczegółów które mogłyby doprowadzić wszystko do ruiny. Być może w przyszłości pojawią się jakieś patche freeware do Heroes of Might and Magic 5 lub mission packi które dodatkowo uatrakcyjnią już i tak fajną zabawę.

Dla prawdziwych fanów Heroes of Might and Magic 5 pytania o free download to zwykłe zaśmiecanie forów. Każdy zdaje sobie sprawę, że dobre gry strategiczne wymagają sporo pracy od programistów i nie mogą zostać za darmo udostępnione w sieci. Zupełnie inaczej wygląda to w wypadku screenów i tapet krążących po sieci. Jeśli uważasz się za prawdziwego fana Heroes of Might and Magic 5 pobierz jedna z nich i ciesz się widokiem za każdym razem kiedy spoglądasz na pulpit.

Wymagania:

Systemy operacyjne:

Windows XP, Windows Vista, Windows 7,

Pozostałe wymagania:

* Procesor: Pentium 4 2.4 GHz, * Pamięć: 1 GB RAM, * Karta graficzna: 128MB (GeForce 3 lub lepsza), * Przestrzeń na dysku: 2 GB HDD

Leave a comment

Your email address will not be published.

*